Haberler

İşyeri Sigortası Neleri Kapsar?

İş yeri sigortası; iş yerinizi deprem, sel, terör, hırsızlık, yangın gibi zorlu durumlarda koruma altına alan ve zararlarınızı karşılayan sigorta türüdür. Bu sigorta türünün genel şartları ve kapsamı sigorta şirketlerinin belirlediği maddelere göre değişiklik gösterir. Ancak sigortanızın kapsamını küçük ek ücretler ödeyerek arttırıp ek teminat hakları edinmeniz mümkündür. İş yeri sigortalarının poliçe tutarları, firmanızın sahip olduğu risklere göre belirlenir. İşte iş yeri sigortası hakkında bilmek isteyeceğiniz detaylar…

İş Yeri Sigortası Neleri Kapsar?

İş yeri sigortalarının kapsamları sigorta firmalarına göre değişir. Ancak genel olarak hemen her sigorta firmasında bulunan temel teminat maddeleri mevcuttur. Yangın, yıldırım ve infilak, deprem, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör, hırsızlık, sel ve su olayları teminatlardan bazılarıdır. Bunlara ek olarak genel kapsama dahil olan diğer maddeler ise şöyledir:

Hava ve kara taşıtları çarpması,
Duman, dolu, fırtına, yer kayması, kar ağırlığı,
Kira kaybı, hukuksal koruma, iş durması,
Yangın mali sorumluluk, alternatif iş yeri masrafları,
Enkaz kaldırma masrafları,
Binaya sabit kıymetlerin hırsızlığı.
Yukarıdaki durumlardan herhangi biriyle karşılaştığınızda, küçük bedellerle yaptırdığınız iş yeri sigortanız olaydan doğan zararlarınızı poliçenizin teminatları doğrultusunda karşılar. Bu tür olması muhtemel kaza ve olumsuzluklardan en az hasarla çıkmanızı sağlar. İş yeri sigortaları yukarıdaki teminat maddelerinden çok daha fazlasına karşı koruma altında olmanızı da sağlayabilir. Örneğin; cam kırılması, taşınan para, emniyeti suistimal, 3.şahıs sorumluluk, iş veren sorumluluk, ferdi kaza, makine ve elektronik cihazların masrafları gibi harici teminatlardan herhangi biri sigortanıza ek ücret karşılığında eklenebilir.

İş Yeri Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

İş yeri sigortalarının genel şartları çoğunlukla sigorta yaptığınız firmanın sözleşmesinde maddeler hâlinde belirtilir. Genel şartlar arasında sigortanızın kapsamını belirten teminat maddeleri yer alır. Sigortanız süresince hangi durumlara karşı teminatlar verileceği ve ek olarak edindiğiniz teminat maddeleri belirtilir. Toplamda alınabilecek teminat tutarı da sözleşmenin bu bölümünde yer almaktadır. Poliçenizdeki teminat dışı haller, ödenecek prim tutarlarının yüzdeleri ve cayma hakkı gibi konular hakkında uygulanan prosedürler genel şartlar arasındadır.

İş Yeri Sigortasının Faydaları Nelerdir?

İş yeri sigortası; iş yerinizin, çalışanlarınızın ve sizin tehlikelere karşı güvence altında olmanızı sağlar. İş yerinizde bulunan mal varlıklarınızın korunduğu gibi tesisat , elektrik , cam ve anahtar işlerinizle ilgili de 7/24 asistans hizmetlerinden faydalanma şansınız da bulunacaktır.

Çalışanlarınızın emniyeti suistimalinde yaşayacağınız zararları temin eder. İş yerinizi doğal afetlere karşı koruyan sigorta, herhangi bir felakette alacağınız maddi ve manevi hasarları karşılayarak mal kaybı yaşamanızı önler. İş yeri sigortası teminatlarının her biri yaşayabileceğiniz olumsuzluklara karşı güvende olmanızı sağlar.

DAHA FAZLASI

Neden Sağlık Sigortası Yaptırmalıyız?

Sağlığımızın değerini kaybetmeden anlamalıyız, onu korumak ve güvence altına almamız lazım. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda sağlık ile ilgili bir problem yaşadığımızda çok büyük pişmanlıklar duyabiliriz.
DAHA FAZLA

Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Konut sigortası yaptırmak, yaşamımızı kötü sürprizler karşısında güvence altına almak iyi hoş ama bir de bu işin bedeli var.
DAHA FAZLA

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası bir diğer deyişle motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası motorlu araçlarınızın sigortalanması anlamına gelir.
DAHA FAZLA

Poliçe Nedir?

Sigortacılık sektörü pek çok farklı ayrıntının bir araya getirilmesi ve bu ayrıntılar üzerinde incelik ile durulması gereken bir alandır.
DAHA FAZLA

Hatay Dask

Deprem ülkemizin kaçınılmaz bir gerçeği olmuş durumda.
DAHA FAZLA
Sigorta ile ilgili bir sorunuz mu var? Sorunuzu hemen sorun uzman ekibimizden cevapları alın 0507 218 07 62