Haberler

Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Konut sigortası yaptırmak, yaşamımızı kötü sürprizler karşısında güvence altına almak iyi hoş ama bir de bu işin bedeli var. Yani poliçemiz karşılığında ödememiz gereken tutar söz konusu. Bu noktada çeşitli kolaylıklar gündeme gelebiliyor ve ödemeleriniz kolaylaştırılabiliyor. Sigorta şirketlerinin sunacağı taksit imkânları en güzel avantajlardan biri olacaktır. Diğer taraftan takip eden yıllarda da aynı şirket ile çalışarak konut sigortanızı yaptırıyorsanız, bu da size çeşitli oranlarda indirim olarak geri dönebilir. Peki, diğer konut sigortası indirimleri nelerdir? Pek çok sebeple indirim söz konusu olabilir. Farklı şirketlerin farklı sebepler ile indirimleri gündeme gelebilir. Ancak temelde belli sebepler her zaman indirim sebebi olarak görülmektedir.

Bu indirim sebeplerinden biri hasarsızlıktır. Hasarsızlık da ne anlama geliyor diyecek olursanız, hasarsızlık basitçe evinizin sigortalı olduğu süre boyunca hasar almamış olmasıdır. Yani konut sigortası yaptırdığınız dönemde, herhangi bir hasarın söz konusu olmaması, evinizin sorun yaşamamış olması, sonraki sigorta dönemi için indirim sebebi olarak görülmektedir. Sorunsuz görünen evinizi daha düşük bir ödeme ile sigortalatabilir, güvence altına alabilirsiniz. Bu sebeple de önemli bir indirim sebebidir. Pek çok konut sigortası yaptıran kişi, bu indirim ile konut sigortasını sonraki yıllarda da devam ettirme kararı vermektedir. Maddi anlamda da çok mantıklı bir karar verilmiş oluyor böylece.

Bunun dışında temel indirim sebeplerinden biri de alarm sistemleridir. Her şirketin uygulamadığı bu indirimler, genel manada indirime sebep olabilecek sebepler olarak listelenmektedir. Alarm sistemlerine gelecek olursak, evinizde çalışır durumda bulunan alarm sistemi, ilgili olduğu riske bağlı olarak yapılan konut sigortasında belli oranlarda indirim sağlayacaktır. Tabi burada önemli bir nokta alarm sistemlerinin çalışır durumda olmasıdır. Sadece alarm sisteminin mevcut kurulu olması yeterli değildir. Sistemin çalışır vaziyette olması gerekiyor. Bu tip indirim ihtimallerinizi, poliçenizi hazırlatıp imzalamadan önce öğrenmelisiniz. Bunun için de en doğru bilgiyi şüphesiz ki konut sigortası danışmanlarınızdan öğrenebilirsiniz. İşinin uzmanı bir şirketin, başarılı bir çalışanı, size tüm sorularınızın cevabını verebilir ve cazip bir konut sigortası poliçesi hazırlayabilir.

DAHA FAZLASI

Neden Sağlık Sigortası Yaptırmalıyız?

Sağlığımızın değerini kaybetmeden anlamalıyız, onu korumak ve güvence altına almamız lazım. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda sağlık ile ilgili bir problem yaşadığımızda çok büyük pişmanlıklar duyabiliriz.
DAHA FAZLA

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası bir diğer deyişle motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası motorlu araçlarınızın sigortalanması anlamına gelir.
DAHA FAZLA

Poliçe Nedir?

Sigortacılık sektörü pek çok farklı ayrıntının bir araya getirilmesi ve bu ayrıntılar üzerinde incelik ile durulması gereken bir alandır.
DAHA FAZLA

İşyeri Sigortası Neleri Kapsar?

İş yeri sigortası; iş yerinizi deprem, sel, terör, hırsızlık, yangın gibi zorlu durumlarda koruma altına alan ve zararlarınızı karşılayan sigorta türüdür.
DAHA FAZLA

Hatay Dask

Deprem ülkemizin kaçınılmaz bir gerçeği olmuş durumda.
DAHA FAZLA
Sigorta ile ilgili bir sorunuz mu var? Sorunuzu hemen sorun uzman ekibimizden cevapları alın 0507 218 07 62