Haberler

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu Trafik Sigortası bir diğer deyişle motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortası motorlu araçlarınızın sigortalanması anlamına gelir. Zorunlu Trafik Sigortası yaptırmayan motorlu araç kullanıcıları trafiğe çıkamaz. Bu uygulama Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Zorunlu araç sigortasını diğer sigortalardan ayıran bir özellik olarak Zorunlu Trafik Sigortası kaza yapıldığı zaman sigortası yapılmış olan aracı değil zarar verilen karşı aracın zararını karşılar aracın kendi zararını karşılayabilmesi için kasko yaptırılması gerekir. Zorunlu Trafik Sigortası poliçelerinin sigorta süresi bir yıldır ve prim peşin ödenir. Primler aracın türü, ticari olup olmaması durumlarına göre değişim gösterebilir.

Zorunlu Trafik Sigortası Yapılmaması Takdirde Neler Olur?

Zorunlu Trafik Sigortasının yapılmaması veya geç yapılması durumunda %5-%50 arasında ceza primi ödemek zorunda kalırsınız.
Zorunlu Trafik Sigortası yapılmayan araçlar Trafik Şubelerin otoparklarına çekilir.
Bu süre içinde aracınızın Zorunlu Trafik Sigortası yapılıncaya kadar otoparkta durduğu süre boyunca otopark ücreti ödenir.
Aracın bağlanmasından dolayı çekici ile aracın çekilme ücreti ödenir.
Bu tip sıkıntılara maruz kalmak istemiyorsanız lütfen aracınızın Zorunlu Trafik Sigortasını yaptırın.

Zorunlu Trafik Sigortası İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Trafik Sigortası yaptırmak istediğiniz aracın ruhsat bilgileri.
Araç sahibinin T.C Kimlik numarası
Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatı Etkileyen Durumlar Nelerdir?

Aracınızın modeli.
Aracınızın markası ve sigorta primi etkilidir.
En önemli etkenlerden biri aracınızın yaşıdır.
Aracın adına kayıtlı olduğu kişin hasar geçmişi etkilidir.
Aracınızın plakası ve hangi şehre kayıtlı olduğu da önemli bir unsurdur. Mesela İstanbul, Ankara gibi büyük ve trafiği yoğun şehirlerde kaza yapma riskiniz de yüksektir bu durumda sigorta priminizi etkiler.
Her yıl yenilenen sigorta poliçelerinin yenilenmesinde gösterdiğiniz hassasiyet Araç Sigortası yaptırırken sadakat indirimi olarak faturanıza yansır.

DAHA FAZLASI

Neden Sağlık Sigortası Yaptırmalıyız?

Sağlığımızın değerini kaybetmeden anlamalıyız, onu korumak ve güvence altına almamız lazım. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda sağlık ile ilgili bir problem yaşadığımızda çok büyük pişmanlıklar duyabiliriz.
DAHA FAZLA

Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Konut sigortası yaptırmak, yaşamımızı kötü sürprizler karşısında güvence altına almak iyi hoş ama bir de bu işin bedeli var.
DAHA FAZLA

Poliçe Nedir?

Sigortacılık sektörü pek çok farklı ayrıntının bir araya getirilmesi ve bu ayrıntılar üzerinde incelik ile durulması gereken bir alandır.
DAHA FAZLA

İşyeri Sigortası Neleri Kapsar?

İş yeri sigortası; iş yerinizi deprem, sel, terör, hırsızlık, yangın gibi zorlu durumlarda koruma altına alan ve zararlarınızı karşılayan sigorta türüdür.
DAHA FAZLA

Hatay Dask

Deprem ülkemizin kaçınılmaz bir gerçeği olmuş durumda.
DAHA FAZLA
Sigorta ile ilgili bir sorunuz mu var? Sorunuzu hemen sorun uzman ekibimizden cevapları alın 0507 218 07 62